Staff team

Headteacher

Mr D Griffiths

 

 

Deputy Head

Mr A Litchfield 

Assistant Head

Mrs A Stansfield

Mrs A Julier (5Y)

Teachers

Mrs C Ayebare (Cover & Music)

Miss H Barker (NB)

Mrs S Bradley-Byrne (Y5 & 6 maths & Intervention)

Miss H Burke (NY)

Miss E Cooke (5B)

Mrs J Dews (3B)

Mrs F Fulton (6Y)

Miss K Haigh (2B)

Miss E Hollinshead (3Y)

Mrs S Jordan (5Y)

Miss S Lewsley (2Y)

Mr D Malies (4B)

Mrs H McDonagh (RB)

Miss E Meade (NB)

Mrs S Rider (4Y)

Mrs R Riley (Inclusion & SENCO)

Mr J Sadat (Treehouse)

Ms G Selkridge (PPA)

Mr C Sheldon (6B)

Miss K Smith (RY)

Mrs S Stanley (1Y)

Miss C Upton (1B)

Miss S Whittaker (SpLD)

Mrs J Wilson (1Y)

Mrs S Wright (2B)

 

Teaching Assistants

Mrs S Abrar (LKS2)

Miss S Baddoo (Nursery)

Miss L Bamford (UKS2)

Miss C Best (Treehouse/UKS2) 

Miss S Burch (UKS2) 

Mrs D Charalambous (LKS2)

Miss P Cheenibass (UKS2)

Ms C Fernandez (EYFS)

Mrs C Gibson (1Y)

Ms R Hare (LKS2)

Ms E Hope (KS1)

Ms G Johnson (Beehive)

Miss A Maguire (UKS2)

Miss O Massey (1B)

Mrs A McCormick (2B)

Mrs C McNicholls (LKS2) 

Ms R Meehan (EYFS)

Miss S Moghaddam (UKS2)

Miss E Oswell (RY)

Miss C Perez (KS1)

Ms N Quagraine (NB)

Ms A Rose (LKS2)

Ms C Rowley (TreehouseKS2)

Miss C Rowley-Stennings (Beehive)

Miss H West (KS1)

 

 

 

Office Staff

Mrs S Farren

Ms S Hamilton

Mrs S Khan

Mrs J Walsh

 

 

 

Lunchtime Organisers

Ms R Meehan

Catering Staff

Mrs R Akhter

Miss P Griffin (Catering Manager)

Miss T Panter

Mrs B Yamani

Caretaking & Cleaning

Mrs K Hardy

Mr D Mansfield

Mrs J Mellor

Mrs S Mooney

 

 Staff team

Headteacher

Mr D Griffiths

 

 

Deputy Head

Mr A Litchfield 

Assistant Head

Mrs A Stansfield

Mrs A Julier (5Y)

Teachers

Mrs C Ayebare (Cover & Music)

Miss H Barker (NB)

Mrs S Bradley-Byrne (Y5 & 6 maths & Intervention)

Miss H Burke (NY)

Miss E Cooke (5B)

Mrs J Dews (3B)

Mrs F Fulton (6Y)

Miss K Haigh (2B)

Miss E Hollinshead (3Y)

Mrs S Jordan (5Y)

Miss S Lewsley (2Y)

Mr D Malies (4B)

Mrs H McDonagh (RB)

Miss E Meade (NB)

Mrs S Rider (4Y)

Mrs R Riley (Inclusion & SENCO)

Mr J Sadat (Treehouse)

Ms G Selkridge (PPA)

Mr C Sheldon (6B)

Miss K Smith (RY)

Mrs S Stanley (1Y)

Miss C Upton (1B)

Miss S Whittaker (SpLD)

Mrs J Wilson (1Y)

Mrs S Wright (2B)

 

Teaching Assistants

Mrs S Abrar (LKS2)

Miss S Baddoo (Nursery)

Miss L Bamford (UKS2)

Miss C Best (Treehouse/UKS2) 

Miss S Burch (UKS2) 

Mrs D Charalambous (LKS2)

Miss P Cheenibass (UKS2)

Ms C Fernandez (EYFS)

Mrs C Gibson (1Y)

Ms R Hare (LKS2)

Ms E Hope (KS1)

Ms G Johnson (Beehive)

Miss A Maguire (UKS2)

Miss O Massey (1B)

Mrs A McCormick (2B)

Mrs C McNicholls (LKS2) 

Ms R Meehan (EYFS)

Miss S Moghaddam (UKS2)

Miss E Oswell (RY)

Miss C Perez (KS1)

Ms N Quagraine (NB)

Ms A Rose (LKS2)

Ms C Rowley (TreehouseKS2)

Miss C Rowley-Stennings (Beehive)

Miss H West (KS1)

 

 

 

Office Staff

Mrs S Farren

Ms S Hamilton

Mrs S Khan

Mrs J Walsh

 

 

 

Lunchtime Organisers

Ms R Meehan

Catering Staff

Mrs R Akhter

Miss P Griffin (Catering Manager)

Miss T Panter

Mrs B Yamani

Caretaking & Cleaning

Mrs K Hardy

Mr D Mansfield

Mrs J Mellor

Mrs S Mooney

 

 Staff team

Headteacher

Mr D Griffiths

 

 

Deputy Head

Mr A Litchfield 

Assistant Head

Mrs A Stansfield

Mrs A Julier (5Y)

Teachers

Mrs C Ayebare (Cover & Music)

Miss H Barker (NB)

Mrs S Bradley-Byrne (Y5 & 6 maths & Intervention)

Miss H Burke (NY)

Miss E Cooke (5B)

Mrs J Dews (3B)

Mrs F Fulton (6Y)

Miss K Haigh (2B)

Miss E Hollinshead (3Y)

Mrs S Jordan (5Y)

Miss S Lewsley (2Y)

Mr D Malies (4B)

Mrs H McDonagh (RB)

Miss E Meade (NB)

Mrs S Rider (4Y)

Mrs R Riley (Inclusion & SENCO)

Mr J Sadat (Treehouse)

Ms G Selkridge (PPA)

Mr C Sheldon (6B)

Miss K Smith (RY)

Mrs S Stanley (1Y)

Miss C Upton (1B)

Miss S Whittaker (SpLD)

Mrs J Wilson (1Y)

Mrs S Wright (2B)

 

Teaching Assistants

Mrs S Abrar (LKS2)

Miss S Baddoo (Nursery)

Miss L Bamford (UKS2)

Miss C Best (Treehouse/UKS2) 

Miss S Burch (UKS2) 

Mrs D Charalambous (LKS2)

Miss P Cheenibass (UKS2)

Ms C Fernandez (EYFS)

Mrs C Gibson (1Y)

Ms R Hare (LKS2)

Ms E Hope (KS1)

Ms G Johnson (Beehive)

Miss A Maguire (UKS2)

Miss O Massey (1B)

Mrs A McCormick (2B)

Mrs C McNicholls (LKS2) 

Ms R Meehan (EYFS)

Miss S Moghaddam (UKS2)

Miss E Oswell (RY)

Miss C Perez (KS1)

Ms N Quagraine (NB)

Ms A Rose (LKS2)

Ms C Rowley (TreehouseKS2)

Miss C Rowley-Stennings (Beehive)

Miss H West (KS1)

 

 

 

Office Staff

Mrs S Farren

Ms S Hamilton

Mrs S Khan

Mrs J Walsh

 

 

 

Lunchtime Organisers

Ms R Meehan

Catering Staff

Mrs R Akhter

Miss P Griffin (Catering Manager)

Miss T Panter

Mrs B Yamani

Caretaking & Cleaning

Mrs K Hardy

Mr D Mansfield

Mrs J Mellor

Mrs S Mooney

 

 Staff team

Headteacher

Mr D Griffiths

 

 

Deputy Head

Mr A Litchfield 

Assistant Head

Mrs A Stansfield

Mrs A Julier (5Y)

Teachers

Mrs C Ayebare (Cover & Music)

Miss H Barker (NB)

Mrs S Bradley-Byrne (Y5 & 6 maths & Intervention)

Miss H Burke (NY)

Miss E Cooke (5B)

Mrs J Dews (3B)

Mrs F Fulton (6Y)

Miss K Haigh (2B)

Miss E Hollinshead (3Y)

Mrs S Jordan (5Y)

Miss S Lewsley (2Y)

Mr D Malies (4B)

Mrs H McDonagh (RB)

Miss E Meade (NB)

Mrs S Rider (4Y)

Mrs R Riley (Inclusion & SENCO)

Mr J Sadat (Treehouse)

Ms G Selkridge (PPA)

Mr C Sheldon (6B)

Miss K Smith (RY)

Mrs S Stanley (1Y)

Miss C Upton (1B)

Miss S Whittaker (SpLD)

Mrs J Wilson (1Y)

Mrs S Wright (2B)

 

Teaching Assistants

Mrs S Abrar (LKS2)

Miss S Baddoo (Nursery)

Miss L Bamford (UKS2)

Miss C Best (Treehouse/UKS2) 

Miss S Burch (UKS2) 

Mrs D Charalambous (LKS2)

Miss P Cheenibass (UKS2)

Ms C Fernandez (EYFS)

Mrs C Gibson (1Y)

Ms R Hare (LKS2)

Ms E Hope (KS1)

Ms G Johnson (Beehive)

Miss A Maguire (UKS2)

Miss O Massey (1B)

Mrs A McCormick (2B)

Mrs C McNicholls (LKS2) 

Ms R Meehan (EYFS)

Miss S Moghaddam (UKS2)

Miss E Oswell (RY)

Miss C Perez (KS1)

Ms N Quagraine (NB)

Ms A Rose (LKS2)

Ms C Rowley (TreehouseKS2)

Miss C Rowley-Stennings (Beehive)

Miss H West (KS1)

 

 

 

Office Staff

Mrs S Farren

Ms S Hamilton

Mrs S Khan

Mrs J Walsh

 

 

 

Lunchtime Organisers

Ms R Meehan

Catering Staff

Mrs R Akhter

Miss P Griffin (Catering Manager)

Miss T Panter

Mrs B Yamani

Caretaking & Cleaning

Mrs K Hardy

Mr D Mansfield

Mrs J Mellor

Mrs S Mooney